סטודנטים עם הפרעת קשב

אני פוגשת אותם אצלי בקליניקה מלאי חששות , לעיתים חסרי אונים, סטודנטים באמצע הלימודים או לקראת סיום התואר. בעיצומה של תקופה מתישה ואינטנסיבית הם מבינים על בשרם שנחישות ומוטיבציה לא מספיקים בזכות עצמם, ואפילו לא התשוקה למקצוע ולעצמאות... הם מספרים לי על "פלש בק" לימים של בית הספר: זיכרונות של לילות לבנים לסיים עבודות שאף פעם לא הוגשו בזמן ולמידה למבחנים ברגע האחרון, ותמיד בחוסר זמן . ובעצם, הם זקוקים למסגרת ניהולית שתאפשר להם להתקיים בעולם האמיתי ולקדם את המטרות הרצויות להם.

לאט, בתהליך מובנה, הם לומדים טכניקות להתמודדות, והדברים נכנסים לפרופורציות. במסע של היכרות עם עצמם הם מתוודעים למנגנוני ההפעלה שלהם, מה מניע ומה מכשיל, לומדים לנתב את עצמם ולסגל לעצמם הרגלים מניעים ו"מתדלקים". כל מפגש המתקיים כ"פינג-פונג" בין החיים והחוויות שלהם לבין הצמתים המשמעותיים ועליהם אנחנו שמים זרקור לניתוח והעמקה. כך מפעם לפעם, הם יוצאים עם תחושת הארה וכלים חדשים, המצטברים לארגז שלם שנהיה חלק מהם, עד שהם מסוגלים לנהל את עצמם באופן טבעי ואינטואטיבי, לזהות מתי הם סוטים הצידה ומה יעזור להם לחזור במהרה למסלול. החששות מתפוגגים ותחושת השליטה על חייהם חוזרת לידיהם.

סטודנטים יקרים! אם יש לכם הפרעת קשב וריכוז, והתקבלתם ללימודים במכללה או באוניברסיטה סימן שיש לכם יכולת לעמוד במטלות אקדמיות. אל תתנו להפרעת הקשב לפגוע בסיכויים שלכם להצליח!

Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square

ציפי קוברינסקי - פתרונות אסטרטגיים להפרעת קשב / טל׳: 0545-333180 /zipi.kobrinski@gmail.com