המפתח להצלחה של מאמנת להפרעת קשב


אתמול בערב, בדרכי הביתה, ראיתי אותה מבעד לחלון המכונית. לא יכולתי שלא להיזכר במה שהיא אמרה לי אז, לפני עשר שנים.

"חבל על הזמן שלך, אין לך סיכוי!" "לא למדת הוראה מתקנת? איך את מעזה להדריך הורים?" "להקיש מהניסיון האישי שלך עם ילד אחד?" ועוד ועוד...

כך, במשך שעה ארוכה היא ניסתה להוריד אותי מהרעיון להיות מאמנת להורים לילדים עם הפרעת קשב ולקויות למידה...

הייתי מאמנת מתחילה, בראשית דרכי המקצועית. תוך כדי הלימודים, הבנתי שהרבה לפני שהבנתי את המושג אימון אישי יישמתי כלים מתוך הגישה התוצאתית. האתגרים שאתם התמודדתי, גרמו לי לרצות לעזור להורים אחרים החווים קשיים דומים לשלי. התובנות שהתבססו על ניתוח דרכי הפעולה שלי בשילוב מיומנויות אימוניות שלמדתי, היו הבסיס למודל שפיתחתי בהמשך שמטרתו לעזור להורים עם קשיים דומים לשלי.

יצאתי לדרך, וחברה טובה הפגישה אותי עם א. מורה להוראה מתקנת שעוסקת גם בהנחיית קבוצות הורים. הפגישה נראתה לי אינסופית, וא. טרחה וחזרה והסבירה לי שהרעיון שהעליתי מפוקפק וחסר סיכוי. חזרתי לביתי דומעת וכואבת על תחושת השליחות שלא אוכל לממש.

למזלי, יומיים אח"כ' הרציתי בפעם הראשונה בפני צוות המורים בבית ספר יסודי. התגובות שקיבלתי גרמו לי להמשיך בדרך בה בחרתי. המשכתי להתמקצע באימון דרך קורסי אימון מתקדמים, למדתי במכון שינוי אימון משפחתי, והתמחיתי באימון קוגניטיבי התנהגותי להפרעת קשב אצל דר איריס ברכוז.

פגשתי אותה בשנית, לאחר שנה, בכנס שניידר ללקויות למידה. כשירדתי מהבמה לאחר שהצגתי לראשונה את המודל שפיתחתי, היא חייכה במבוכה.

מאז, חלפו שנים, והצלחתי לעזור להרבה בני נוער ומבוגרים עם הפרעת קשב או לקויות למידה ולהורים שחוו קשיים דומים לשלי. את מודל העבודה שלי הספקתי ללמד מאמנים בדרך, ואף הצגתי אותו בכנס בינלאומי למאמנים להפרעת קשב. אבל בכל פעם שא. חולפת על פני, אני מוצפת שוב באותן הרגשות.

לקראת יום האישה הבינלאומי, אני קוראת לכל המאמנות החדשות בראשית דרכן: אל תתנו לכל המטילים ספק ביכולתכן לרפות את ידיכן! נכון, אין לכן עדיין ניסיון, אך תרכשו אותו רק אם לא תוותרו ותעזו!

ואם יש בינכן מי שזקוקה לתמיכה מקצועית או לאוזן קשבת, מוזמנת להתקשר אלי. אשמח לעזור.

זוהי לא הצעה פרסומית ואין לי שום כוונה לגבות תשלום על התמיכה.

Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square

ציפי קוברינסקי - פתרונות אסטרטגיים להפרעת קשב / טל׳: 0545-333180 /zipi.kobrinski@gmail.com