כמה זמן נמשך אימון אישי להורים לילדים עם הפרעת קשב ?


במפגש הסיכום, עשיתי עם רינה (שם בדוי) תחקיר של השינוי שעבר בנה. רינה בחרה באימון אישי לעצמה ואת בנה פגשתי רק פעמיים, הסתבר שהשינוי בבנה היה משמעותי מאד: אם בתחילתו של התהליך הוא הגיע לכתה באופן קבוע ללא הציוד הנדרש, לא הכין כלל שעורי בית ולא התכונן למבחנים, והתחצף למורים ולהוריו הרי שלאחר 15 מפגשים המורים מדווחים שהוא מגיע לכתה עם כל הציוד הנדרש, מכין את שעורי הבית ונוהג בהם בכבוד. בבית, כך היא דיווחה יש עליות וירידות במצבי הרוח, ולעיתים הוא מתפרץ ומתחצף להוריו. תדירות האירועים הללו ירדה באופן דרמטי. לאחר שהוקרתי את רינה על המאמץ שעשתה, על הדרך שבה רתמה את המורים והילד, הקדשנו זמן ללמידה מהם הכלים שלמדה כדי שתוכל להשתמש בהם בעתיד.

"נוכל להמשיך בפגישות אחת לשבועיים? בטוח שיהיה לי על מה לדבר". היא שאלה "בשמחה, ומה תהיה מטרת הפגישות?" "זוכרת דיברנו על הביקורת המופנית אלי במשפחה המורחבת על דרך החינוך שלי? פעם חשבתי שאין סיכוי לשנות את זה. אבל הרי זה בדיוק מה שחשבתי על יחס המורים לבן שלי. נראה לי שזו תהיה המטרה הבאה שלי, לשנות את המצב."

והיא המשיכה: "את זוכרת שאמרת לי בטלפון שאי אפשר לדעת כמה זמן יימשך התהליך? אמרת שנציב מטרה, ואחרי שיהיה שיפור משמעותי יתכן וארצה להמשיך? אז, בטלפון, לא הבנתי למה התכוונת. כעת אני מבינה..."

השאלה כמה זמן נמשך תהליך האימון חוזרת בכל פניה אלי של הורים לילדים עם הפרעת קשב. והתשובה שאני נותנת היא שמשך הזמן תלוי ומשתנה מהורה להורה.

אימון אישי הוא תהליך התערבות קצר מועד, ובתיאוריה אמור להימשך כ - 14 מפגשים. כאשר האימון עוסק בהפרעת קשב, הוא יכול להימשך מעט יותר, כיון שתמיד יש הפתעות בשל אופייה של הפרעת הקשב ולא תמיד ניתן לחזות מראש את השפעותיה על תחומים שונים של החיים.

תהליך האימון הוא מעין מעבדה לחיים, ומציבים בו מטרה לשנוי המצב, הרלוונטית לילדים. למרות שאני מתחייבת להורים שיצאו עם ערך מכל מפגש בודד, אני ממליצה להם לקחת בחשבון לפחות 10 מפגשים, בהם יבואו לידי ביטוי הקשיים שלהם, הפרשנויות והטעויות.

רינה בחרה להמשיך במפגשים, הורים אחרים מסתפקים בכלים שרכשו להמשך.

אם גם אתם זקוקים ליווי מקצועי כדי להתמודד עם האתגרים שמציבים מתבגרים עם הפרעת קשב וריכוז, פנו אלי בטלפון 0545333180 או לחצו כאן ואשמח לסייע גם לכם!

Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square

ציפי קוברינסקי - פתרונות אסטרטגיים להפרעת קשב / טל׳: 0545-333180 /zipi.kobrinski@gmail.com